minibaseny baseny wanny SPA
BLOK REKLAMOWY
Baseny TOI
Kominki ceramiczne
Kapsuły SPA eXclusive
Groty Solne
BioKominki
Grille ogrodowe
Jaki basen kupić?
Jak zabezpieczyć?
Jak efektywnie ogrzać?
Z jakimi dodatkowymi kosztami należy się liczyć przy zakupie i montażu basenu przydomowego?


Te i wiele innych pytań otrzymuję codziennie. Chcąc Państwu pomóc postanowiłem umieścić na naszej stronie internetowej ten tekst, który jest moim porównaniem standartowego murowanego basenu przydomowego z minibasenami SCARLETT i ANGEL. Uczciwie Państwa chciałbym ostrzec, iż do czasu ukazania się na polskim rynku wyżej wymienionych minibasenów byłem i jestem wielkim przeciwnikiem budowy małych "murowanych" przydomowych basenów w naszej strefie klimatycznej. Poniższy tekst nie jest obiektywny, ale zapewne uczciwy. Długoletnia obserwacja i konsultacja z inwestorami oraz osobista szczerość nakazuje mi podzielić się wiedzą z Państwem.


Czas budowy i koszty ukryte


Przy budowie standardowego basenu trzeba przebyć długą "drogę krzyżową " Budowa wymaga projektu. Po załatwieniu wielu formalności związanych z projektem musimy ubiegać się o zgodę na budowę. Z doświadczenia wiem ze na pozór nie jest to takie proste, a tylko mając pozwolenie, możemy przystąpić do prac ziemnych. Jeśli teren zieleni otaczający nas jest w fazie planów to nic złego się nie dzieje, ale jeśli mamy już piękny ogród to Pani domu niech się przygotuje, że za oknem swego domu ujrzy krajobraz księżycowy, który w najlepszej sytuacji będzie trwał jeden miesiąc nigdy krócej. Minibaseny SCARLETT i ANGEL nie wymagają poświęcenia dużego placu i nie musimy występować o pozwolenie na budowę, niepotrzebny tez jest projekt a sam czas postawienia minibasenów SCARLETT i ANGEL liczony jest w godzinach.


Powierzchnia

Budowa standardowego basenu wymaga posiadania większej powierzchni {budynek techniczny}Minibaseny SCARLETT i ANGEL tego od nas nie wymaga, a wszystkie urządzenia znajdują się pod pokrywą minibasenu w jednym miejscu.


Mamy basen i co dalej?

W dzisiejszych czasach nie wystarczy basen zalać wodą, baseny standardowe nie posiadają dysz do hydromasażu i niewiele różnią się od zwykłych oczek wodnych, a chęć posiadania hydromasażu w basenie jest dodatkową opcja {np. jedna dysza plus infastuktura pompa, orurowanie akcesoria itp.} bagatela to wydatek kilkunastu tysięcy złotych.
Minibaseny SCARLETT i ANGEL zapewnia: wiele dysz, możliwość regulacji ciśnienia w dyszach, pływanie dowolnie wybranym stylem, ćwiczenia gimnastyczne, hydromasaż itp.


Użytkowanie, potrzebna prywatna elektrownia


Mimo, ze zainstalujemy wymiennik ciepła, to i tak nie możemy tego basenu użytkować w zimę, a na wiosnę i jesień tylko dla morsów! Większość basenów standartowych nie posiadają izolacji termicznej, chyba, że do ceny zakupu takiego basenu doliczymy koszt budowy własnej elektrowni, aby nie wydać majątku na energie elektryczną!
Basen taki może być użytkowany w najlepszym wypadku przez około 60 dni w roku i to raczej tylko w dzień a minibaseny SCARLETT i ANGEL 365 dni w roku o każdej porze dnia, a to dzięki specjalnej izolacji obudowy.

Aby używać standardowy basen w porze jesienno-wiosennym możemy zamontować zadaszenie to niekiedy wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy pamiętać, ze i tak nie będziemy mogli korzystać z niego w zimę, chyba że zamontujemy specjalną izolacje dla rur odprowadzających wodę oraz zabezpieczymy ścianki niecki przed przemarzaniem. W naszej strefie klimatycznej przemarzanie gruntu wynosi do 1-metra. Należy też zamontować osuszacz, który pomoże zapanować nad zawilgoceniem pomieszczenia przez parowanie wody i dodatkowo często uzupełniać basen. Minibaseny SCARLETT i ANGEL mogą być używane w każdych warunkach np. miałem przyjemność w Szwecji po całym dniu spędzonym na stoku narciarskim wraz z gośćmi hotelowymi korzystać z takiego urządzenia, które ustawione jest w pensjonatach koło wyciągu.
Przeważnie standardowe baseny kąpielowe wykonane są z płyt polipropylenowych, natomiast minibaseny SCARLETT i ANGEL ze specjalnego tworzywa plastycznego odpornego na UV i uszkodzenia mechaniczne.

Woda a raczej pełna tablica Mendelejewa


Od lat badam i zajmuje się szeroko problemem filtracji i uzdatniania wody pitnej metodą odwróconej osmozy stąd tak bardzo jestem uczulony na to, co w wodzie się znajduje. Wielokrotnie osobiście badałem wodę z zbiorników, w których całymi dniami przesiadywały "nasze pociechy". Roztwór chemiczny, bo tak powinienem to nazwać, który tam zastałem zawierał prawie pełną tablicę Mendelejewa, a chemia w tych basenach była dozowana "na oko!" Jestem zwolennikiem prostych rozwiązań i nie potrafię zmusić klienta, aby do basenu zafundował sobie zestaw małego chemika i oczywiście jeszcze z niego korzystał. Zawsze można to komuś zlecić i zapłacić za usługę, ale pytam po co?
Baseny standardowe nie posiadają ozonatora i wymagają bezwzględnego stosowania chemii: chloru, bromu, lub aktywnego tlenu {sypane są oczywiście ręcznie, o zgrozo!}Aby pozbyć się osobistego kontaktu z trucizną możemy zamontować automatyczny dozownik, ale za tę przyjemność w poprawnym standardzie należy dodatkowo zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. Porównując taki standardowy basen do minibasenów SCARLETT i ANGEL, który w podstawowej wersji jest wyposażony w małą stację uzdatniania wody, szereg sprawnych filtrów, oraz system uzdatniania wody za pomocą ozonatora i komputer, który wykona za nas całą dodatkową i skomplikowaną robotę, wiem, że mogę pozostawić mojego klienta i jego pociechy samych, a minibaseny SCARLET i ANGEL "zadba" o PH i bakterie w wodzie.

Dlaczego minibaseny SCARLETT, ANGEL i co je wyróżnia spośród innych basenów?


W modelu SCARLETT możne korzystać siedem osób dorosłych jednocześnie, w dwóch oddzielnych nieckach możemy utrzymywać 2 różne temperatury: wyższą w niecce z hydromasażem, niższą w niecce basenowej, lub używać tylko jednej części jako wanny SPA i odwrotnie, samego basenu. Dodatkowo urządzenia SCARLET to więcej niż zwykły basen: możemy pływać, uprawiać jogging, ćwiczyć przy pomocy urządzeń dodatkowych, takich jak przeciwprądy, oraz wykonywać wiele innych ćwiczeń plus hydromasaż. System uzdatniania wody za pomocą ozonatora oraz system filtrów, wysokowydajne dysze do pływania (przeciwprądy) możliwość dostosowania regulacji prędkości strumienia wody do naszych potrzeb, polecam zwłaszcza przy rehalibilitacji, lub dla sportowców.


Minibaseny SCARLETT i ANGEL:
ˇ niższe koszty utrzymania,
ˇ całkowita kontrola chemiczna
ˇ pełen wachlarz ciekawych dodatków
ˇ ogromna wszechstronność i funkcjonalność
ˇ łatwy montaż i bezproblemowy serwis
i ostatni argument na tak: to fakt iż zawsze jak nam się znudzi mamy możliwość go przenieść lub odsprzedać, co w przypadku zwykłego basenu jest niewykonalne.


Dyrektor ds. handlowych

Marcin Bekasiak
www.tapis.pl


Zainteresowanych dodatkowymi informacjami o minibasenach SCARLETT i ANGEL zapraszam do rozmowy

Tel . 0602 244 659
tel/fax 44 633 27 77
e-mail: tapis2@wp.pl

 

TAPIS.PL - wanny SPA baseny kapsuły kosmetyczne solaria sauny. Wszelkie prawa zastrzeżone